اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان با مشارکت جهاد دانشگاهی

۱۲ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۴ کد : ۱۵۵۵ دوره ها
تعداد بازدید:۱۲۸۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از آغاز ثبت‌نام متقاضیان مشاغل خانگی در قالب "طرح ملی توسعه مشاغل خانگی" استان توسط جهاد دانشگاهی، همزمان با هفته دولت خبر داد.
اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان با مشارکت جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، هادی ابراهیمی، بیان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ای تصمیم دارد این طرح ملی را در ۳۱ استان کشور و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور تعمیم دهد.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وظیفه مطالعات فاز اول این طرح، شامل نیازسنجی، مزیت‌سنجی و ظرفیت‌سنجی مشاغل خانگی مبتنی بر الگوی توسعه این مشاغل را عهده‌دار شد و آن را اجرا نمود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در این طرح از روز پنج‌شنبه ۶ شهریورماه آغاز شده است و به مدت یک‌ماه ادامه خواهد داشت، گفت: متقاضیان واجد شرایط یعنی افرادی که دارای حداقل سن ۱۸ سال تمام بوده، بومی استان هرمزگان هستند و عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی، می‌توانند به سامانه inhb.ir که به همین منظور طراحی شده است، مراجعه و نسبت به تکمیل فرم‌ها و ارائه اطلاعات خواسته شده و ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ادامه داد: بدیهی است پس از ثبت نام، جهاددانشگاهی نسبت به پایش و راستی آزمایی اطلاعات متقاضیان براساس دستورالعمل‌های مربوط اقدام خواهد کرد.

به گفته ابراهیمی، این طرح ملی به کاهش بیکاری و اشتغال زایی در کسب و کار مشاغل کمک قابل توجهی در استان می نماید.

وی خاطرنشان کرد: نظارت دقیق بر اجرا و پیاده‌سازی طرح در فازهای مختلف، به عهده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و جهاددانشگاهی هر مرحله از کار را باید گزارش داده و آن را به تایید این اداراه کل برساند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: با پیاده‌سازی موفق این طرح در هرمزگان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است، می‌توان شاهد نهادینه شدن بهتر سهم مشاغل خانگی در اقتصاد استان به ویژه در سال جهش تولید بود.

کلید واژه ها: اداره کار و رفاه اجتماعی آموزش جهاد دانشگاهی هرمزگان اشتغال خانگی


( ۳ )

نظر شما :