پنجشنبه 01, 01, 1398
محل قرارگیری: اخبار

پورتال ها


http://http://edu.jdhor.ac.ir/site

خبرگزاری ها

اوقات شرعی

جزئیات خبر

تاریخ ایجاد: سه شنبه 06 اسفند 1396 تعداد بازدید: 199 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: admin3
رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان: هر تکنولوژی وارد بازار می‌شود باید همراه با مطالعات اجتماعی باشد

 

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان گفت: در کشورهای دیگر هر تکنولوژی وارد بازار می شود، مطالعات اجتماعی لازم را هم انجام می دهند، جا دارد به این مباحث بپردازیم تا مبنا و پایه ای برای سیاست گذاری مدیران شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان، سهیل دادخواه صبح امروز در نخستین همایش ملی"دریا، توسعه و منابع آب مناطق ساحلی خلیج فارس و حوزه مکران" در بندرعباس، اظهار کرد: همانطور که می دانید سابقه این همایش به سال 94 بر می گردد که نخستین کنفرانس آب را با همین ترکیب شورای علمی و سیاست گذاری در سطح منطقه ای شروع کردیم و هدفمان این بود که از سطح منطقه ای آغاز و به سطح ملی برسیم.

وی اظهار کرد: در دوره اول تجربه ها و نتایج خیلی خوبی بدست آمد یکی از این موارد تکنولوژی تولید آب از رطوبت هوا است که به مدت چهار سال روی آن کار کردیم و اکنون کسی در کشور نیست که نداند جهاد دانشگاهی هرمزگان بر روی این تکنولوژی در حال فعالیت و اقدامات پژوهشی و علمی است.

دادخواه با بیان اینکه اهداف متعدد دیگری را در این همایش دنبال می کردیم، اضافه کرد:  واحد پژوهش جهاد دانشگاهی در دو حوزه مدیریت و آب و انرژی در حال فعالیت است و هردو سالیانه همایشی را برگزار می کنند و آخرین دستاوردهای خود و سایرین در این حوزه را مطرح و ارائه می کنند.

وی بیان کرد: از عمده اهداف ما در برگزاری این همایش  بررسی و تحلیل ثبات آب استان و مکران، شناسایی مشکلات و چالش های آب استان و همینطور بهره برداری بهتر از ظرفیت های استان است، تا با همفکری و چاره اندیشی به راهکارهایی دست پیدا کرده و مشکلات را برطرف کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان با اشاره به اینکه تعاملی که در این محافل بدست می آید، می تواند از خود کار مفیدتر باشد و خروجی این جلسه مبارک و مفید باشد، عنوان کرد: آشنایی دانشجویان و اساتید استان با مشکلات استان از زبان مسئولین یکی از برنامه هایی مهمی است که باید نهادینه شود و امیدوارم ارتباط مناسبی بین حلقه های مدیریتی، دانشجویان و اغعضای هیئت علمی ایجاد شود.

دادخواه ادامه داد: تعامل شرکت آب منطقه ای، آب و فاضلاب روستایی، جهاد دانشگاهی هرمزگان و جهاد کشاورزی بسیار مناسب بود و اکنون بیش از 16 کمیته سیاست گذاری تشکیل شده است.

وی افزود: مدرسین دعوت شده به این همایش از بزرگان حوزه خود بوده و  همه هم بر حسب تکلیف امروز حاضر شده و خوشبختانه امروز  شاهد حضور و همفکری اساتید و اعضای هیئت علمی استان هرمزگان در کنار اساتید ملی هستیم تا بتوانیم به نتایج موثری دست یابیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان ادامه داد: مقاله های مناسبی به این همایش ارائه شده و باید مذاکره و همفکری با ارائه دهنگان مقاله را مدیران در دستور کار خود قرار دهند تا راهکارهای منطقی و موثر را استخراج کرد.

دادخواه تصریح کرد: امیدوارم در سال های آینده این همایش در سطح بین المللی با حضور چهره های برجسته جهانی برگزار شود، دانشجویان سراسر کشور هم دعوت شده و این کنفرانس محفلی علمی باشد که هم از سراسر کشور به استان هرمزگان بیایند و هم نتایج آن در سطح کشور اجرایی شود و این هدف دور از انتظار نیست.

وی افزود: اینکه آب شیرین کن خوب است یا خیر همچنان چالش است، از طرفی می گویند تنها راه نجاتمان است و از طرف دیگر اعلام می شود، ضرر زیست محیطی دارد؛ اگر خوب نیست کمک کنیم توسعه پیدا نکند، اگر خوب است ذهنیت ما در استان تغییر کند.

دادخواه در پایان گفت: در کشورهای دیگر هر تکنولوژی وارد بازار می شود، مطالعات اجتماعی لازم را هم انجام می دهند، جا دارد به این مباحث بپردازیم و مبنا و پایه ای برای سیاست گذاری مدیران شود.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

تابلو اعلانات

تابلو اعلانات دانشگاه

دوره های جاری

ادارات استان